Șoferul implicat în accidentul de la Sîngerei, în urma căruia doi poliști de patrulare și-au pierdut viața în timpul serviciului, a fost reținut pentru 72 de ore.
Preliminar, șoferul ar fi adormit la volan, confirmă ministra Afacerilor Interne, Daniella Misail-Nichitin. Oficiala a declarat după ședința Guvernului, că urmare a accidentului, MAI va revizui procedurile interne, astfel încât în eventualitatea unor cazuri similare, impactul să fie mai mic.
Menționăm că doi polițiști din nordul țării au fost loviți în plin de o mașină în timp ce documentau o contravenție. Tragedia s-a produs în după amiaza zilei de marți, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei. Victimele au decedat la spital, în pofida eforturilor medicilor de a le salva viața.























