Un bărbat de 37 de ani din Florești este bănuit de circulația ilegală a drogurilor în raioanele de nord ale țării.
În timpul percheziției la domiciliul acestuia, polițiștii au depistat și ridicat 1 kg de marijuana, 1 kg de semințe de cânepă, dar și telefoane mobile care conțin informații despre desfășurarea activității ilegale.
Valoarea drogurilor pe piața neagră se estimează la aproximativ 200 000 de lei.
Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore, ulterior fiind plasat în arest pe un termen de 30 de zile.
Conform legislației în vigoare, persoana culpabilă de asemenea infracțiune riscă de la 7 la 15 ani de închisoare.























