/UPDATE/ ora 14.48/ Polițiștii din Sîngerei informează că circulația rutieră pe traseul R6 a fost reluată.
/ȘTIREA INIȚIALĂ/ Un nou accident grav în raionul Sîngerei. Acum o oră, polițiștii au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.
Ulterior, doi șoferi au ignorat restricțiile impuse pe traseu și au încercat să circule prin fumul dens, mașinile lor, unRenault și o Toyota, tamponându-se. Ambii șoferi și doi pasageri au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Șoferul autocamionului nu a avut de suferit.
Circulația pe traseu a fost blocată, iar instituțiile abilitate înlătură consecințele incendiului și documentează circumstanțele producerii accidentului rutier.






















