Guvernul va aloca câte un milion de lei familiilor celor doi polițiști care și-au pierdut viața în accidentul din raionul Sîngerei. Anunțul a fost făcut de premierul Alexandru Munteanu în cadrul ședinței Guvernului.
„Am decis împreună cu colegii din Guvern să alocăm astăzi mijloace financiare din Fondul de Rezervă în scopul acordării ajutorului material pentru familiile acestor polițiști”, a precizat Alexandru Munteanu.
Menționăm că doi polițiști din nordul țării au fost loviți în plin de o mașină în timp ce documentau o contravenție. Tragedia s-a produs în după amiaza zilei de marți, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei. Victimele au decedat la spital, în pofida eforturilor medicilor de a le salva viața.
VIDEO // Au murit la datorie: cei doi polițiști accidentați la Sîngerei au pierdut lupta la spital
























